Дневно

Шо рече

Македонско-словенечки доручек во Гимназијата „Јосип Броз Тито“ за здрави навики кај учениците

Македонско-словенечки доручек во Гимназијата „Јосип Броз Тито“ за здрави навики кај учениците

06 Дек, 2019 Шо рече

Холот на Гимназијата „Јосип Броз Тито“ денес беше полн со штандови здрава храна. Таму за првпат се одржа македонско-словенечки доручек со цел да се влијае кај учениците да се хртанат здраво, но да се поттикнат и школите за воведување здрав оброк за учениците. Настанот беше организиран под покровителство на Амбасадата на Република Словенија и „Бага фуд“ од Битола, а во соработка со Гимназијата и Словенечкото здружение „Триглав“ од Битола.

Ифрит

„Домаќините“ пустош ги направија младите садници низ градот засадени од „Комуналец“

„Домаќините“ пустош ги направија младите садници низ градот засадени од „Комуналец“

04 Дек, 2019 Ифрит

„Домаќините“ од градот на конзулите пустош ги нпаравија младите садници кои неодмна ЈКП Комуналец ги засади на улицата Солунска. Фотографиите зборуваат сами за себе. За овој вандализам од јавното претпријатие напишаа-Додека ЈП Комуналец Битола се труди да придонесува и прави градот Битола да биде убав - некој друг придонесува тоа да ГО УНИШТИ! А.Б  

Соопштенија

Утре  делови од градот со прекини во водоснабдувањето, а делови со намален притисок, соопштуваат од „Водовод“

Утре делови од градот со прекини во водоснабдувањето, а делови со намален притисок, соопштуваат од „Водовод“

04 Дек, 2019 Соопштенија

Се известуваат граѓаните корисници на вода дека на ден 05.12. 2019 година (четврток) од 10 до 13 часот поради редовни планирани активности на ЈКП„ВОДОВОД“ Битола одредени делови од градот ќе бидат со намален проток на вода, а во одредени делови ќе има и прекин на водоснабдувањето со вода и тоа: 

tehnicko

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани