Октомври 22, 2019

Webp.net gifmaker

Денес

Александар Литовски, историчар и член на македонската експертска комисија за спроведување на договорот со Бугарија ја демантира  веста објавена вчера на еден портал дека премиерот Зоран Заев вршел притисок врз…
17 годишниот Рамон Казимов го освои златниот медал на Државното првенство во бокс што викендов се одржа во Охрид. Казимов се натпреваруваше во категорија од 69 килограми. Неговиот тренер Александар…
Класнето, Марија Магдалена Петковска Микаровска, со своите приврзаници ги исчисти дворовите на старата општинска зграда и објектот каде што порано беше сместен штабот на ВМРО-ДПМНЕ. Ова се објекти кои веќе…
Учениците и одденската  наставничка Јасмина Танчевска од ОУ ,,Елпида Караманди"се меѓу финалистите од 49 училишта во земјава кои подготвија креативни и едукативни игри за да го претстават НАТО.  ,,Подготвивме игра…
На Светското првенство во стрелаштво што се одржува во Сиднеј, Оливера Наковска Бикова настапи во дисциплината П2-воздушен пиштол жени и го освои 4-то место.
Битолската компанија Синпекс за прв пат во земјава  испорача електрична голф-кола E-Z-GO EXPRESS L6 ELiTE, производ на добропознатиот производител на возила од овој тип Е-Z-GO од САД. Овој голф-мобил е…
Интернационалниот фестивал на аматерски документарен филм „Камера 300“ почна со прегледување на 35 аматерски документарни филмови на автори од 10 европски држави. Претседателот на Советот на фестивалот Стефан Хаџи Андоновски…
НУ Центар за култура Битола во соработка со Амбасадата на Исламска Република Иран организираат "Недела на ирански филм" од 21-27 октомври 2019 г. и имаат чест да ве поканат на…
Страница 1 од 138

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани