Октомври 22, 2019

Webp.net gifmaker

НОВИ КОРПИ ЗА ОТПАДОЦИ ПОСТАВЕНИ НА БИТОЛСКИ ШИРОК СОКАК

Октомври 09, 2019

Започна поставувањето на новите корпи за отпадоци, за почеток на Широк Сокак. По констатираната состојба на терен, ЈП „Комуналец“ набави 130 корпи за отпадоци. Новите корпи ќе бидат поставени во централното градско подрачје, додека пак, постарите ќе бидат остранети, репарирани и ќе бидат наместени на други места во градот каде што има потреба.

-Граѓаните искажаа задоволство од поставувањето на новите корпи при средбата со градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска и директорот на ЈП „Комуналец“ Панде Богоевски.Работните активности ќе продолжат и во наредните денови со зголемена динамика, а ќе бидат поставени и нови контејнери, стои во информацијата од Општина Битола.

 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани