Webp.net gifmaker

Боксерот Рамон Казимов освои злато на Државното првенство во Охрид

Октомври 21, 2019

17 годишниот Рамон Казимов го освои златниот медал на Државното првенство во бокс што викендов се одржа во Охрид. Казимов се натпреваруваше во категорија од 69 килограми. Неговиот тренер Александар Најдовски-Сканта е повеќе од задоволен од резултатот и вели дека успехот на Казимов се должи на неговиот карактер, дисциплината и умешноста да го прифаќа и применува искуството на својот тренер во градењето на неговата кариера.

73285484 2499105976848299 445733965131677696 n

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани