Webp.net gifmaker

Делови од Баирот 30 часа без струја

Јануари 19, 2020
 Целосно изгоре внатрешноста на трафостаница на битолскиот Баир, сопственост на ЕВН Македонија, по што речиси 30 часа делови од улиците "Караорман" и  "Дебарска" во оваа населба се без струја
 
Настанот се случил вчера во 13.45, кога во битолката полиција било пријавено дека на улицата Караорман настанал пожар во трафостаница на ЕВН
 
Пожарот е изгаснат од Противпожарната единица од Битола. На местото на настанот увид извршила увидна екипа од СВР Битола.
 
Од контакт центарот на ЕВН информираат дека нивните екипи веќе се ангажирани за обезбедување на непречено снабдување со електрична енергија
Е.М.
 
 
 
 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани