Дневно

Шо рече

Гледајки ги без маски и без физичка дистанца, на сите млади им е потенцијално загрозено здравјето, предупреди доктор Доновски

Гледајки ги без маски и без физичка дистанца, на сите млади им е потенцијално загрозено здравјето, предупреди доктор Доновски

02 Авг, 2020 Шо рече

Специјалистот по интерна медицина доктор Кире Доновски од Болницата во Отешево, кој пред неколку недели работеше и во ГОБ „8 Септември“, деновиве со планот за ротација помага и во Ковид одделот при Клиничка болница во Битола. Тој на својот фејсбук профил им се заблагодари на колегите од Болницата за колегијалноста, приемот и целокупната соработка во борбата со ковид 19 пандемијата. Но, упати јавна критика кон младите зашто не се придржуваат кон мерките за заштита од болеста. 

Вилает

Креветот до вратата  и заедно на улица - вака битолчани се ослободуваат од кабастиот отпад

Креветот до вратата и заедно на улица - вака битолчани се ослободуваат од кабастиот отпад

01 Авг, 2020 Вилает

Жителите од улицата „Север Југ“ во Битола се жалат дека покрај  контејнерите  постојано се создава  депонии од стар мебел. Така е и денеска, каде  несовесни граѓани се ослободиле  од старата покуќнина, па стариот лежај се најде покрај контејнерот заедно со дотраената врата. Но, не само овде, ова е секојдневие низ Битола Во повеќе наврати сме информирале, но повтоно ќе потсетиме, дека секое семејство, секој граѓанин кој одлучил да се ослободи од кабастиот отпад треба навреме да пријави во ЈП Комуналец за негово подигање со што ќе се избегнат вакви грди слики низ градот.    

Демаскирање дезинформации

Нема официјални докази дека Панчевски ја напуштил државата

Нема официјални докази дека Панчевски ја напуштил државата

12 Јул, 2020

Пишува: Жаклина Цветковска Сензационалистички и непоткрепен со ниеден доказ е насловот на текстот објавен на порталот maktel.mk, со наслов „ЃУБРЕТО ПАНЧЕВСКИ ФАТИ ЏАДЕ ВО БУДИМПЕШТА КАЈ СВОЈОТ ШЕФ: Панчевски во бегство, полицијата не го пронашла во неговиот дом?“, во кој се изнесени навреди, недолични за професионалната новинарска работа, како и тврдења за кои нема никакви факти во јавноста.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани