Webp.net gifmaker

Пристигнаа нови клупи,столчиња, катедри, табли, шкафови за ОУ„Гоце Делчев“од Владата

Октомври 14, 2019

Училишен инвентар од 80 клупи, 160 столчиња, 8 четирикрилни шкафови, 8 табли и 8 катедри денеска доби ОУ „Гоце Делчев“-Битола од Владата на Р.С Македонија.

 -Денес како дел од капиталните инвестиции на Министерството за образование и наука и Влада на Република Северна Македонија добивме клупи, столчиња, катедри, шкафови и табли во вредност од 1.892.209,00 денари,изјави директорката на ОУ „Гоце Делчев“-Битола, Биљана Стојковска .

 

72205610 1178390979025153 7244182915662217216 n

72460522 971980483134281 6384192951035101184 n

72107430 2584547888255132 5818870358895230976 n

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани