Webp.net gifmaker

Фотографии од внатрешноста на Офицерски дом каде во тек е реставрација на објектот

Мај 16, 2020

 

Претседателот на Советот на Општина Битола, Валентин Груевски, на својот ФБ профил објави фотографии на кои може да се види како изгледа внатрешноста на Офицерскиот дом во Битола во оваа фаза од реставрацијата, која се изведува со 1 милион евра, пари од ИПА 2 програмата на ЕУ.

Овој архитектонски бисер на Широк Сокак, со години пропаѓаше, а сега својот нов лик треба да го добие до крајот на годината
 
FB IMG 1589673026827
 
FB IMG 1589673032077
 
FB IMG 1589673017268
 
FB IMG 1589673036854
 
FB IMG 1589673047564

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани