Webp.net gifmaker

Ифрит

„Домаќините“ од градот на конзулите пустош ги нпаравија младите садници кои неодмна ЈКП Комуналец ги засади на улицата Солунска. Фотографиите зборуваат сами за себе. За овој вандализам од јавното претпријатие…
Вандали ноќеска се изживувале во новиот детски парк сместен во Градскиот парк во Битола . Срушиле реквизити, испишале клупи и делови од опремата во паркот со графити и се потпишале…
44 годишен битолачнец, жител на улицата „Филип Втори Македонски“ вчера се здобил со прострелна рана во пределот на левата рака додека го чистел револверот, соопштија од СВР Битола. Битолчанецот го…
Пожар избувна вечерва под тунелот кај обиколницата над Битола, а по пријавата на апла.мк противпожарната единица веднаш излезе на терен и се уште интервенира на опожареното место.
На 24.10.2019 во 17.00 часот во СВР Битола, 33-годишна жена од Битола пријавила дека околу 16.00 часот кај населба Баир две малолетни лица извршиле обљуба врз нејзиниот малолетен син. За…
Ужасна е сликата на стариот регионален пат Битола-Прилеп. Градежен шут, стари гуми од возила насекаде расфрлено ѓубре, стара постелнина покрај патот, ридчиња со смет кои се повеќе и повеќе се…
Пожарникар од ППЕ од Битола пријавил во полиција дека од жители на Ротино противпожарната екипа била спречена при гаснење на пожар на куќа. На 18.10.2019 во СВР Битола, вработен во…
Пајак службата денеска е во акција за подигање на непрописно паркираните автомобили низ Битола.
Страница 1 од 23

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани