Webp.net gifmaker

Кој ги спречил пожарникарите да гаснат пожар во Ротино?

Октомври 18, 2019

Пожарникар од ППЕ од Битола пријавил во полиција дека од жители на Ротино противпожарната екипа била спречена при гаснење на пожар на куќа.

На 18.10.2019 во СВР Битола, вработен во Територијалната противпожарна единица Битола пријавил дека на 17 октомври околу 23.00 часот, при интервенција за гасење пожар во куќа во с.Ротино, тој и неговиот вод бил спречуван во извршување на службените  дејствија од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани