Webp.net gifmaker

Вилает

Денес  се измиени и направена е целосна дезинфекција на двата пазари во Битола.
Не треба никој да биде стигматизиран, никако заболените, а уште помалку луѓето во карантин затоа што тие се здрави луѓе и тоа е механизам и модел кој не штити сите…
Во хотелот ,,Молика” на Пелистер, се прават последните подготовки за прифаќање во државен карантин  на 90 нашинци  кои  вечерва ќе се вратат од Словенија и  Хрватска. Од ЕСМ соопштија дека…
Зонското паркирање е десеткувано, празни се паркинг местата на улиците, а  празни се и затворените паркинзи низ градот. Од јавното претпријатије велат дека од 90 илјади паркирани возила дневно, бројот…
Стравот од корона не ги повлече сите девојки кои нудат интимни моменти на патот од Битола кон Кравари. Бројот е изретчен, но сепак има по некоја која одлучила да не…
Основното училиште „Коле Канински“ - Битола почна со спроведување онлајн настава и учење од дома кај учениците за време на принудниот распуст поради пандемијата на Ковид-19. Во онлајн едукацијата се…
Општина Новаци заедно со ЈКП "Комунална Хигиена" од Новаци започнаа со пролетна акција за чистење на дивите и времените депонии во Новаци и во други населени места.
Страница 1 од 67

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани