Webp.net gifmaker

Целосна дезинфекција на двата пазари во Битола

Март 29, 2020
Денес  се измиени и направена е целосна дезинфекција на двата пазари во Битола.
 
-Активностите ќе продолжат да се одвиваат континуирано со цел хигиената и чистотата на просторот на јавните пазари во Битола да се подигне на највисокото можно ниво, со што значително ќе се придонесе за превенција од ширење на коронавирусот и други заразни заболувања, велат од ЈП "Пазари"-Битола
FB IMG 1585503151263
 
FB IMG 1585503167197
 
FB IMG 1585503112202
 
FB IMG 1585503096941
 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2019 АПЛА.мк. Сите права се задржани