Екипите на Водовод со цистерна ги снабдуваат граѓаните со чиста вода додека трае зафатот на водоводната мрежа кај Црн Мост

Септември 06, 2023

Екипите на Водовод со цистерна ги снабдуваат граѓаните со чиста вода додека трае зафатот на водоводната мрежа кај Црн Мост

 Им се извинуваме на корисниците и граѓаните, но екипите сеуште се на терен и работат на зафатот и покрај лошите временски услови.
 
Работните активности се во тек и се очекува доцна во ноќта да се нормализира водоснабдувањето.
 
Во меѓувреме, граѓаните од овој дел на градот можат да обезбедат питка вода од цистерната на ЈКП Водовод Битола
.
Дежурни броеви за контакт : 072916964 и 072232119
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани