Webp.net gifmaker

Директно

Во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 нови случаи на ковид-19 во:

Во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани се 404 нови случаи на ковид-19 во

Во Битола денес има 21 заболен, со што овој петок ги надминавме на дневна основа по број на заболени и градовите од внатрешноста кои важеа како ризични места за коронавирус, како Куманово (13), Штип (19), а имаме еднаков број на заболени со Прилеп. 

Претеникот на ВМРО-ДПМНЕ Игор Дурловски објави дека го напушта Собранието. Дурловски во пратеничките клупи седна како носител на изборната листа на ВМРО-ДПМНЕ во петтата изборна единица на парламентарни избори што се одржаа годинава. Тој ова го објави вечерва на својот ФБ профил

15 вработени од текстилна     фабрика  во Ресен  се  позитивни на КОВИД-19. Овој кластер започна  да се формира од средината на  октомври. Дел од заболените се на домашно лекување, а дел се хоспитализрани, информираат  за апла.мк од Министерството за здравство.

Страница 1 од 169

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани