Директно

Битола е збогатена со нови уредени катчиња со тревни површини и цветни леи. Екипите на ЈП „Комуналец“ деновиве садат цвеќиња и на тревниците пред зградите кај РЕМО,  а со цветни леи и нови клупи оплеменет е и просторот пред Центарот за култура. Градскиот парк, исто така, изобилува со цвеќиња во различни бои , а пријатни за око се и тревниците кај Гроздот кои беа со засушена трева, а сега се уредени со зелени тревници, цвеќиња и други декорации.   185388503 1116586312188385 8067512088784946915 n

185421769 107068458127653 2162748723290106388 n

185363121 812656342961637 5374037397051574164 n

185279682 954611821997641 8345643565954282130 n

185373915 862391614624036 4021710252252140619 n

185499524 304625881117844 6297920612859669135 n

ffff

fff1

 

ЕЛЕМ ТУРС Подружница "Молика" Битола, официјално ги започна активностите за реализација на Планот и Програмата за следната зимска туристичка сезона на Ски-Центарот Копанки на Пелистер, во функција на исполнување на очекувањата на љубителите на зимските спортови, планинарството и планинскиот туризам, како и останатите рекреативци кои го посетуваат Пелистер, информираат од АД ЕСМ

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани