Webp.net gifmaker

Директно

За 15 дена бројот на зболени од коронавирус во Ресен се искачи на 87, од кои само во денешниот ден има 12 нови случаи со ковид­­- 19 и едно починато лице. Дури кај 85 од заболените болеста е во тек. Откако во Леарницата за алуминиум и цинк во Ресен денес има и еден новозаболен од вработените, утре ќе се прави скрининг на сите 30 вработени. Во оваа општина над 300 лица се ставени под здравствен надзор како контакти на позитивните лица со место на живеење во Ресен.

Уште двајца битолчани се позитивни на КОВИД-19, со што до денес има 41 во Битола.

Двајца новозаболени има и во Ресен, каде бројот се искачи на 55 позитивни од 10 јуни до денес. 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани