Директно

 На Националното првенство во планинско трчање кое се одржа денес на Пелистер, тројца атлетичари од овој трофеен атлетски клуб на пиедесталот.

Јана Стефановска освои 1 место во категорија младинки. Тања Велјановска, повратничката во АК Олимп, освои 3 место во категорија сениорки. Бојан Ѓеровски освои 3 место во категорија сениори.

 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани