Ифрит

На 17.07.2023, во рамки на „Безбедно лето 2023“, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола спроведоа акциска контрола, при што на ул.„Караорман" во Битола беа пронајдени и одземени нелегално…
При акциска контрола на СВР Битола во Битола , Ресен и Прилеп затекнати малолетници во угостителски објекти после 24 часот и конзумирање алкохол  На 15.07.2023 година во времето од 00:00…
На 11.06.2023 во Битола, полициски службеници од Криминалистичката полиција при СВР Битола ги лишиле од слобода Ѓ.М(34) и Џ.А.(31), двајцата од Битола. Тие се сомничат дека вчера и завчера извршиле…
На подрачјето на Битола за периодот од првите два месеца оваа година по член 236 „тешка кражба“ од КЗ на подрачје на Битола поднесени се вкупно 38 кривични пријави против…
При преземање службени задачи, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола и Полициското одделение за безбедност на патниот сообраќај Демир Хисар на место викано „Железнец“, атар на с.Сопотница, демирхисарско,…
АПЕЛ до граѓаните од СВР Битола    Во периодот на започнување на првите подготовки за претстојната пролетна сеидба, кога има зголемена раздвиженост на нивите  и интензивно чистење на отпадоците, забележани…
На 29.01.2023 во 06.30 часот во Полициското одделение Кривогаштани било пријавено дека во двор на правно лице во с.Кривогаштани биле фрлени две шишиња со запаллива течност, кои не предизвикале штета…
Денеска (23.01.2023), полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола извршија службен разговор со С.Р.(46) од Битола. Тој се сомничи дека на 20.01.2023 извршил тешка кражба во куќа на ул.„Димитар…
Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола ги лишиле од слобода А.Ѓ.(48) и М.С.(38)од Битола, поради постоење основано сомнение дека на 08.01.2023 околу 15.30 часот на ул.„Солунска“ во Битола…
Страница 1 од 30

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани