Webp.net gifmaker

Ифрит

15 вработени од текстилна     фабрика  во Ресен  се  позитивни на КОВИД-19. Овој кластер започна  да се формира од средината на  октомври. Дел од заболените се на домашно лекување, а дел се хоспитализрани, информираат  за апла.мк од Министерството…
  Акциската сообраќајна контрола што денеска МВР ја спроведе во Битола, потврди дека битолчани се најнедисциплинирани возачи. За само 1 час изречени се 90 санкции, што е рекорд во акциите…
Речиси  покрај секој  контејнер низ градот постојано  се остава гломазен отпад - стар мебел, дограма, електрични апарати, санитарии и друго. Покрај грдата слика, се отежнува движењето на пешаците, затоа што…
За непочитување на здравствените протоколи и во угостителски објект во Битола,  поднесена е  кривична пријава, а прекршочна за пречекорување на работното време на еден локал.  Државниот пазарен инспекторат ќе продолжи…
    Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се потврдени 8 нови случаи на COVID-19:
Во заедничка акција на концесионерот ЈП "Стрежево" со Државната риболовна контрола на Македонскара риболовна федерација, поднесени се повеќе пријави за незаконски риболов на акумулацијата "Стрежево"
  Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се потврдени 7 нови случаи на COVID-19 
Страница 1 од 19

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани