2win800x200

Ифрит

Во најновиот неделен извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 12 до 18 априле, во Битола е регистрирана највисоката неделна инциденца, односно имало 405 заболен за една недела.…
Две лице со закани  се обиделе да го одземат дневниот  промет од вработениот во Поштата во близина на Железничката станица, при пто и физички го нападнале но не успеале во…
  Од петокот до неделата, при засилени сообраќајни контроли на полицијата, на подрачјето на СВР Битола,  санкционирани се  над 280 возачи.
Во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево кај Жабени, загина битолчанец на околу 30 годишна возраст.
Оштетена е една од плочите на постаментот од  меморијалниот споменик "Ангел" лоциран кај Градскиот часовник. Засега не се знае дали споменикот е намерно оштетен или пак плочата се одлепила сама. 
Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што денеска се случи на патот Ресен-Битола.
Сообраќајна несреќа се случи вечерва на крстосницата од улиците "Партизанска" и АСНОМ, на дваесетина метри од влезот на Клиничката болница.
    Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при Oдделението за криминалистичка полиција во СВР Битола, во координација и содејство со полициски службеници од Отсекот за општ криминал при…
На 21.02.2021 во ОВР Ресен,  39-годишна жителка на Ресен пријавила дека во семејната куќа била физички нападната од нејзината снаа Р.Г.. Се преземаат мерки за расчистување на настанот, соопштија од…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани