Webp.net gifmaker

 

 
Денес на регионот на ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола потврдени се 7 нови случаи на COVID-19:

Утрово во  8.00 часот  започна аплицирањето на граѓаните  од Општина Битола на јавниот повик за субвенционирање на домаќинствата  за набавка и монтажа на високоефикасни инвертер клима уреди. Но. после неполн  час се создаде технички проблем, а од Општина Битола велат дека се работи на негово отстранување

Тримесечното бебе кое на 23 август беше регистрирано меѓу седумте заболени битолчани од КОВИД-19, го победи вирусот. Од Министерството за здравство за апла.мк информираат дека бебето оздраве.

Во последните 24 часа се направени 1721 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во:

 

 
Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се потврдени 5 нови случаи на COVID-19 
Страница 1 од 72

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани