Ифрит

  Секторот за внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против А.У(23) и А.М(25) и двајцата од Битола осомничени дека сториле кривично дело – Тешка кражба…
Од 06:20ч. поради обилни врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Битола - Ресен преку планинскиот превој Ѓавато, информираат од АМСМ

Казнети 47 пешаци

Февруари 24, 2022
47 пешаци се казнети денеска   во периодот од 11.00 до 16.00 часот во  засилена акциска контрола спроведена на територијата на СВР Битола 
Во текот на вчерашната вечер (19/20.02.2022) во периодот од 22.00 до 05.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на…
Од СВР Битола соопштија дека вчера во 10.30 часот во СВР Битола било пријавено дека бил оштетен споменикот на бранителите, лоциран кај градскиот часовник. Се преземаат мерки за расчистување на…
Во изминатите денови во неколку одделни организирани акции спроведени од страна на Шумската полиција од Битола, затекнати се повеќе прекршители од кои се одземени три моторни пили и една тракторска…
29 пијани возачи открила полицијата во акциската контрола спроведена синоќа  во периодот од 20.00 до 02.00 часот   на подрачјето на СВР Битола. 
На 28/29.01.22 во периодот од 22.00 до 03.00 часот полициски службеници од СВР Битола на подрачјето на СВР Битола спроведоа акциска контрола за управување возило под дејство на алкохол. За…
Обвинителката Ж.К.Б. вчера била нападната на работното место во Основното јавно обвинителство во Битола. Инцидентот се случи околу 14 часот, кога странка почнала агресивно да се однесува поради недоразбирање околу…
  Денеска на ул.„Илинденска“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола, по добиена судска наредба, извршиле претрес во домот и други простории на З.Т.(58) од Битола, поради сомнение за сторено…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани