2win800x200

Ифрит

На 21.02.2021 во ОВР Ресен,  39-годишна жителка на Ресен пријавила дека во семејната куќа била физички нападната од нејзината снаа Р.Г.. Се преземаат мерки за расчистување на настанот, соопштија од…
Скоро и да нема ден без пријава за физички напад во СВР Битола. Во полициските билтени дневно се случува да има и по неколку пријави. Таков беше вчерашниот ден кога…
Доколку социјалната мрежа „Телеграм“ не одговори позитивно на барањата испратени од владта за бришење на групата „Јавна соба“ во која што се споделуваат порнографски материјали од жени и девојки, Владата…
На 21.01.2021 во ОВР Прилеп, П.М.(37) од Прилеп пријавил дека тренерот на неговата малолетна ќерка се однесувал недолично кон неа, ја бакнувал и допирал. Се преземаат мерки за расчистување на…
Непознати сторители ја скршиле  светлечката реклама на Малиот битолски Монмартр поставена на канделабра во Старата Чаршија, точно пред Детското ликовно студио.
Црни облаци од чад се издигаа во центарот на градот попладнево, а во воздухот се ширеше неподнослива миризба од запалено ѓубре кое гореше заедно со пластичен контејнер на улицата "Климент…
На 03.01.2021 во ОВР Прилеп, Р.З.(40) од Прилеп пријавил дека на улица „11ти Октомври“ во Прилеп, додека бил со неговиот брат З.З., му се доближил Д.С. со остар предмет во…
61-годишната битолчанка М.П.вчера пријавила во СВР Битола дека пред два дена во 2,30 часот по полноќ била физички нападната во нејзиниот дом. Лицето кое ја нападнало одзело акумулатор од нејзиниот…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани