Webp.net gifmaker

Ифрит

На 04.12.2021 во 13.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Ресен, кај „Сопотски ливади“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „цитроен“, со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Ј.(57)…
На 11.11.2021 во 19.18 часот на ул.„Тошо Даскало“ во Битола мопед „априлија“, со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник удрил во пешак Л.П.(79) од Битола. Во несреќата пешакот се здобил…
Непознати сторители синоќа оштетија држач на еден од рефлекторите на партерното осветлуваее на Офицерскиот дом.
Инцидент,   за среќа,  без  последици се случи во Модуларната болница во Прилеп, каде обезбедувањето на овој објект забележа дека таблата за електрична енергија е физички оштетена  и насилно отвроена, по…
Во организирана акција на битолската Шумска полиција, кај местото викано Снегово, завчера во вечерните часови,  затекнати се повеќе лица кои со пет шпедитери превезуваа бесправно посечени огревни дрва.
При редовна контрола на Шумската полиција од Крушево, вчера околу  18 часот, на   Селечки рид,  затекнато е лицето И. А. од с. Норово како пали оган на отворен простор блиску…
На 29.08.2021 во СВР Битола, 47-годишен маж од Битола пријавил дека околу 20.40 часот, додека бил во патничко возило „рено меган“ со битолски регистарски ознаки на ул.„Димче Лахчански“ во Битола…
Синоќа пред полноќ по претходно добиени оперативни сознанија, во заедничка и добро организирана акција на Шумската полиција од Крушево и полициската станица од Крушево на патниот правец од село Норово…
Ниту новите современи подземни контејнери поставени на улицата "Васко Карангелевски" не ги променија старите навики на некои наши сограѓани
Битолската полиција поднесе кривична пријава против З.Б.(31) од Битола, полициски службеник, поради основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“.
Страница 1 од 25

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани