Ифрит

Активности на ТППЕ Битола во последните 48 часа односно 22.09.2023 и  23.09.2023
Полициски службеници од Криминалистичката полиција при СВР Битола,денеска (23.09) по добиени оперативни сознанија во врска со кривичното дело"Предизвикување општа опасност" односно, намерно предизвикување на пожари на отворен простор во с. Лознани…
На 17.07.2023, во рамки на „Безбедно лето 2023“, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола спроведоа акциска контрола, при што на ул.„Караорман" во Битола беа пронајдени и одземени нелегално…
При акциска контрола на СВР Битола во Битола , Ресен и Прилеп затекнати малолетници во угостителски објекти после 24 часот и конзумирање алкохол  На 15.07.2023 година во времето од 00:00…
На 11.06.2023 во Битола, полициски службеници од Криминалистичката полиција при СВР Битола ги лишиле од слобода Ѓ.М(34) и Џ.А.(31), двајцата од Битола. Тие се сомничат дека вчера и завчера извршиле…
На подрачјето на Битола за периодот од првите два месеца оваа година по член 236 „тешка кражба“ од КЗ на подрачје на Битола поднесени се вкупно 38 кривични пријави против…
Страница 1 од 30

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани