Webp.net gifmaker

Ифрит

Вработените од секторот  „Јавно зеленило“  во ЈП Комуналец, секојдневно мака мачат со битолчани ки ги крадат цветните садници низ аранжамните во парковите низ градот. Во изминатите неколку недели, од неколку…
61 годишен Холанѓанец е приведен во Битола поради силување на неговото малолетно дете. Тој бил оженет за битолчанка, а брачниот пар живеел во Битола.
Основното јавно обвинителство Битола поднесе предлози за издавање казнени налози против пет лица кои во одделни кривично правни настани го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствени прописи за време…
СВР Битола поднесе кривична пријава против 42 годишен прилепчанец Ј.Ф. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.
Основното јавно обвинителство Битола поднесе Предлог за издавање казнен налог против шест лица кои го сториле кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206…
Поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески, во отворено обраќање до јавноста и меѓународната заедница, се жали дека пресудата на Кривичниот суд во Скопје за случајот „Транспортер“ е политичка, судењето циркус,…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани