Ифрит

29 пијани возачи открила полицијата во акциската контрола спроведена синоќа  во периодот од 20.00 до 02.00 часот   на подрачјето на СВР Битола. 
На 28/29.01.22 во периодот од 22.00 до 03.00 часот полициски службеници од СВР Битола на подрачјето на СВР Битола спроведоа акциска контрола за управување возило под дејство на алкохол. За…
Обвинителката Ж.К.Б. вчера била нападната на работното место во Основното јавно обвинителство во Битола. Инцидентот се случи околу 14 часот, кога странка почнала агресивно да се однесува поради недоразбирање околу…
  Денеска на ул.„Илинденска“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола, по добиена судска наредба, извршиле претрес во домот и други простории на З.Т.(58) од Битола, поради сомнение за сторено…
Вчера, во близина на Градскиот пазар кај Турската менза во Битола полициски службеници кај 50- годишниот А.Љ. од Битола  пронашле и одземеле 415 разни видови пиротехнички средства.
Денес,  на акумулацијата Стрежево, меѓу Лера и Свињиште, на оддалеченост од околу 10 метри од брегот на езерото пронајдени се неколку рибарски мрежи, со вкупна должина од 250 метри, жилавки…
На 04.12.2021 во 13.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Ресен, кај „Сопотски ливади“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „цитроен“, со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Ј.(57)…
На 11.11.2021 во 19.18 часот на ул.„Тошо Даскало“ во Битола мопед „априлија“, со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник удрил во пешак Л.П.(79) од Битола. Во несреќата пешакот се здобил…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани