2win800x200

Ифрит

Во организирана акција на битолската Шумска полиција, кај местото викано Снегово, завчера во вечерните часови,  затекнати се повеќе лица кои со пет шпедитери превезуваа бесправно посечени огревни дрва.
При редовна контрола на Шумската полиција од Крушево, вчера околу  18 часот, на   Селечки рид,  затекнато е лицето И. А. од с. Норово како пали оган на отворен простор блиску…
На 29.08.2021 во СВР Битола, 47-годишен маж од Битола пријавил дека околу 20.40 часот, додека бил во патничко возило „рено меган“ со битолски регистарски ознаки на ул.„Димче Лахчански“ во Битола…
Синоќа пред полноќ по претходно добиени оперативни сознанија, во заедничка и добро организирана акција на Шумската полиција од Крушево и полициската станица од Крушево на патниот правец од село Норово…
Ниту новите современи подземни контејнери поставени на улицата "Васко Карангелевски" не ги променија старите навики на некои наши сограѓани
Битолската полиција поднесе кривична пријава против З.Б.(31) од Битола, полициски службеник, поради основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“.
Ноќта помеѓу 17 и 18 јули кај местото Беловодица во заедничка координирана акција на прилепската и крушевската шумска полиција разбиена е поголема група на дрвокрадци, при што одземено е едно …
  На 12.07.2021 во 10.15 часот во СВР Битола, А.Х.(58) од Австралија пријавил дека во периодот од 23.02.2020 до 12.07.2021 од неговиот дом на ул.„Борис Бастеро“ од неговата гаража биле…
Вчера во попладневните часови, по претходно добиени оперативни сознанија, битолската Шумска полиција на мв. Браненица затекна лица кои вршат бесправна сеча на огревни дрва.
Денес околу пладне во организирана акција на  Битолската шумска полиција во атарот на с. Снегово затекнти се  дрвокрадци како вршат нелегална сеча.
За само два дена во контролите на сообраќајната полиција констатирани се вкупно 231 прекршок што ги направиле возачите на порачјето на СВР Битола.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани