Ифрит

СВР Битола - Отсекот за компјутерски криминал при СВР Битола, до ОЈО Битола поднесе кривична пријава против З.И.(45) од с.Горно Крушје, ресенско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично…
 Несовесен возач ја загрозил безбедноста на вработени на ЈП „Паркинзи“ додека обележувале пешачки премин во центарот на градот. Од „Паркинзи“ апелираат до возачите да бидат трпеливи и да ги почитуваат…
Дваца позитивни на КОВИД-19 се регистрирани денес во Битола, со што вкупниот број на заразени сега е 39. Во Ресен има 8 нови случаи, каде за 10 дена има 53…
Битолчани на дело фатија жена како корни цвеќиња засадени на кружниот тек кај Црн Мост. Фотографијата ја испратија до нашата редакција за да ја објавиме како јавна опомена за ваквото…
Парични казни за седуммина битолчани бара Основното јавно обвинителдтво за непочитување на полицискиот час.
28.05.2020 околу 17.50 часот на железничкиот премин во с.Лознани, општина Могила, патнички воз кој сообраќал на релација Скопје - Битола удрил во патничко возило „киа клаус“ со прилепски регистарски ознаки,…
„Во собрајќајната незгода која што се случи на ден 22.05.20 во која што учествуваа автомобил и велосипедист сакам да ја дадам точната изјава за настанот. Управувајќи со мојот автомобил на…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани