Webp.net gifmaker

Ифрит

Целосно демолирани простории, уништен дел од инвентарот, оштетени вантрешните преградни ѕидови. Вакава состојба затакнале вчера членовите на „Баирска светлина“ во канцелариите кои ги користат во месната заедница „Димитар Влахов“. Вакво вандалско…
Општинскиот инспекторат врши редовни контроли на терен, а само во вчерашниот ден беа забележани неколкумина обиди за палење на оган во Трново и Битола.
Непознат сторител го запалил контејнерот на улицата „Ѓорѓи Наумов“ пред зградата 75 во Битола. Случајот бил пријавен во Противпожарната единица во Битола која интервенирала на лице место. 
И по четири дена се уште нема решение на проблемот со дефектот во  електричната мрежа на улиците Караорман и Дебарска на битолскиот Баир.
Сообраќајните патокази поставени на излезите од Битола кои насочуваат кон грчка граница и главниот град на соседна Грција, Атина се исчкртани со спреј. Ваква е состојбата на патоказите  на влезот…
На 08.01.2020 во СВР Битола било пријавено дека настанал пожар во патничко возило „фолксваген пасат” со грчки национални ознаки, управувано од 43-годишен жител на Египет и 30-годишен сопатник од Алжир,…
Два пожари истворемено, денеска после 14 часот се случија во Битола. 
Вработена лекарка во Итна медицинска помош од Битола вчера  пријавилa дека истиот ден на Булевар „1-ви Мај“ физички била нападната од две лица
Совозач на пијан возач кој управувал со нерегистрирано возило, физички  го нападнал полицаецот кој го запрел автомобилот поради контрола. Настанот се случил во неделата, на 15 декември, утрото после 2…
За само две недели откорнати и укаредни се десетици нови садници кои ЈКП Комуналец ги засади на улицата Солунска во Битола. За новата кражба на садници и за уништувањето на…
Вчера во 19,30 часот во СВР Битола, Г.Г (48) од Грузија, пријавил дека околу 15,00 часот на бензинска пумпа на локален пат за с.Кравари,битолско му било извршено разбојништво од лице кое го…
Секој во оваа земја што направил криминал ќе си одговара, порача премиерот  Заев на денешната трибина во Битола. Тој како што рече ги повикува институциите истрагата да оди до крај…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани