Ифрит

Битолчани, посебно во летните месеци, немаат мир од несовесни млади моторџии кои дивеат по улиците низ градот. На главните сообраќајници има ноќни трки па се создава неподнослива бука од која…
    Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се потврдени 3 нови случаи на COVID-19:   - 1 во Битола (лице на возраст од 29 години);…
Делови од селата во општина Могила попладнево се зафатени од невреме. Град и силен дожд наврнаа во селото Вашарејца и околните села Мештаните стравуваат  од штети по нивите , особено …
Пред неколку дена објавивме фотографии од исфрлената стара и дотраена покуќнина покрај контејнерите на улица "Север-југ" во Битола. Но, жителите продолжуваат со овие лоши навики, па денес на истото место…
Скопјанец е осмничен за убиство што го извршил во јуни годинава во околината на село Долно Дупени во Преспа, по што му е определена мерка притвор. 
Жителите од улицата „Север Југ“ во Битола се жалат дека покрај  контејнерите  постојано се создава  депонии од стар мебел. Така е и денеска, каде  несовесни граѓани се ослободиле  од старата…
Вчерашната сообраќајна несреќа во Преспа во која загина едно лице, а три се тешко повредени, се случилна на магистралниот пат Ресен Битола, кај месноста викана „Лебара Жито“

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани