2win800x200

Полицијата пронајде и одзеде нелегално исечени дрва на улица Караорман

Јули 17, 2023

На 17.07.2023, во рамки на „Безбедно лето 2023“, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола спроведоа акциска контрола, при што на ул.„Караорман" во Битола беа пронајдени и одземени нелегално исечени дрва. Дрвната маса е предадена на Шумска полиција за понатамошна постапка, а по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани