2win800x200

Полицијата приведе петмина жители на битолски села за палење стрништа

Септември 23, 2023

Полициски службеници од Криминалистичката полиција при СВР Битола,денеска (23.09) по добиени оперативни сознанија во врска со кривичното дело"Предизвикување општа опасност" односно, намерно предизвикување на пожари на отворен простор во с. Лознани и с.Путурус, битолско, во полициска станица Битола ги повика на разговор М.С.(43) од с. Вашарејца, битолско,В.П.(58) од с. Лознани, битолско А.Л.(72) од Битола, И.К .(35) од с. Вашарејца, Д.С.(61) од с. Лознани. Против лицето Д. С. ќе следува и Кривична пријава по чл. 288 од кривичен Закон,односно "предизвикување општа опасност".

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани