Webp.net gifmaker

Ифрит

    Полициски службеници од Отсекот за општ криминал при Oдделението за криминалистичка полиција во СВР Битола, во координација и содејство со полициски службеници од Отсекот за општ криминал при…
На 21.02.2021 во ОВР Ресен,  39-годишна жителка на Ресен пријавила дека во семејната куќа била физички нападната од нејзината снаа Р.Г.. Се преземаат мерки за расчистување на настанот, соопштија од…
Скоро и да нема ден без пријава за физички напад во СВР Битола. Во полициските билтени дневно се случува да има и по неколку пријави. Таков беше вчерашниот ден кога…
Доколку социјалната мрежа „Телеграм“ не одговори позитивно на барањата испратени од владта за бришење на групата „Јавна соба“ во која што се споделуваат порнографски материјали од жени и девојки, Владата…
На 21.01.2021 во ОВР Прилеп, П.М.(37) од Прилеп пријавил дека тренерот на неговата малолетна ќерка се однесувал недолично кон неа, ја бакнувал и допирал. Се преземаат мерки за расчистување на…
Непознати сторители ја скршиле  светлечката реклама на Малиот битолски Монмартр поставена на канделабра во Старата Чаршија, точно пред Детското ликовно студио.
Црни облаци од чад се издигаа во центарот на градот попладнево, а во воздухот се ширеше неподнослива миризба од запалено ѓубре кое гореше заедно со пластичен контејнер на улицата "Климент…
На 03.01.2021 во ОВР Прилеп, Р.З.(40) од Прилеп пријавил дека на улица „11ти Октомври“ во Прилеп, додека бил со неговиот брат З.З., му се доближил Д.С. со остар предмет во…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани