“Водовод“ известува: дел од градот без вода поради завршни активности на проектот “Драгорска“

Септември 15, 2023

ЈКП “Водовод“ Битола ги известува граѓаните дека во текот на денешниот ден 15.09.2023 (петок), поради изведување на завршни активности на проектот Драгорска – профил 1А и 1Б, односно оформување на два водоводни јазли, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од:

-ул. “Охридска“ од кружниот тек кај “Педагошка“ па до Црн Мост) и населбите :

– Бадембалари и Баир, како и улиците над ул. “Илинденска“ се до ОУ “Тодор Ангелевски“.

Прекинот ќе трае од 11 часот до завршување со активностите.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани