Соопштение-Паркинзите во Битола ќе работат со ново работно време од 07:00 до 19:00 часот

Април 07, 2021

 

Согласно донесените одлуки на Владата на Република Северна Македонија за нови рестриктивни мерки за заштита од КОВИД-19, односно ограничување на движење на граѓаните од 20:00 до 05:00 часот, затворените и отворените паркиралишта со кои управува јавното претпријатие „Паркинзи“ Битола во периодот од 06.04 до 20.04.2021 година ќе работат со ново работно време од 07:00 до 19:00 часот

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани