„Водовод“ известува -во текот на утрешниот ден без вода ќе бидат улиците: "Кленовец“, “Ѓорѓи Наумов", "12-та" и "13-та"

Август 16, 2021
ЈКП Водовод Битола ги известува граѓаните дека во текот на утрешниот ден (17.08.2021) од 7.30 часот, поради реконструктивни зафати и промена на водоводна мрежа без водоснабдување ќе бидат корисниците на улиците: "Кленовец“, “Ѓорѓи Наумов", "12-та" и "13-та". Прекинот во водоснабдувањето ќе трае се до санација на дефектот.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани