2win800x200

Битолчанец (59) префрлувајќи се преку балконот изгубил рамнотежа и паднал

Април 05, 2024

 

На 04.04.2024 во 22.45 часот во СВР Битола било пријавено дека во Битола, В.Б.(59) од Битола, префрлувајќи се преку балконот, изгубил рамнотежа и паднал. Со возило на Итна медицинска помош Битола бил пренесен во Клиничка болница Битола за укажување на помош.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани