2win800x200

БРАВО за сообраќајците и Пајак службата, тргнати непрописно паркираните возила по објавата на АПЛА.МК

Април 05, 2024
фото А.Блажевска фото А.Блажевска

По веста што ја објави АПЛА.мк за неправилно паркирани возила кај плоштатката пред подвозникот на Безистенот, веднаш интервенираше сообраќајната полиција при СВР Битола и Пајак службата на ЈП „Паркинзи“ и ги отстрани непрописно паркираните возила. 

Возилата беа паркирани на местата каде што претходно имаше времени објекти и зафаќаа дел од пешачката патека. Но сообраќајците веднаш излегоа на терен и постапија. 

Сега останува уште да се средат и испуштените кабли што висат на локацијата кај подвозникот. 

 

Фото А Блажевска 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани