2win800x200

На „Леринска“ во Битола и во Кравари пријавени две тепачки

Април 14, 2024
На 13.04.2024 во 19.38 часот во СВР Битола П.П.(47) од Битола пријавил дека на ул.„Леринска" бил физички нападнат од Т.Ж.(27) од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 13.04.2024 во 12.50 чaсот во СВР Битола Х.Ѓ.(18) од Битола пријавил дека во објект во с.Кравари бил физички нападнат од  Х.Г. кој употребил тврд предмет. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани