2win800x200

Фатен дилер на дрога од Битола кој се криел за да не оди в затвор

Мај 19, 2024
На 19.05.2024 во 00.20 часот на ул.„Охридска“ во Битола,  полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода И.М.(36) од Битола. Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Основен Суд Битола за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“ по член 215 од Кривичниот законик. 
Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Битола за издржување на казната.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани