2win800x200

Соопштение од КЈП Нискоградба Битола

Мај 21, 2024

Се известуваат граѓаните на Општина Битола дека Среда  22.05.2024 година,  КЈП Нискоградба Битола  заради изведување на  градежни работи- прекоп на канализација во Горно Оризари на ул. „Крсте Нале“ од ул. „8-ми Септември“ се до бр. 116, сообраќајаот ќе биде во прекин од 7.00 до 15.00 часот се до завршување на работите.

Се молат граѓаните да се придржуваат до ова известување.

КЈП Нискоградба Битола

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани