2win800x200

Жител на Горно Оризари од битолчанец бил натепан на Шеталиште во Битола

Мај 25, 2024

На 25.05.2024  во 05.40 часот во СВР Битола М.В.Г.(29) од с.Горно Оризари,битолско пријавил дека во летна бавча од угостителски објект, лоциран на Градското шеталиште во Битола, бил физички нападнат од Н.А. од Битола.
Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани