Пак запален каналот кај Бадембалари

Август 04, 2021

Вчерва пламени јазици го зафатија каналот со ѓубре над улица 11 -та и Димитар Тодоровски кај Бадембалари. Огнот зафати и нискостеблеста вегетација. На терен интервенираше Територијалната противпожарна единица од Битола.   Жители од Бадембалари се жалат дека цела населба мириса на чад.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани