Webp.net gifmaker

Полни вода пелистерските водотеци (видео)

Јануари 10, 2021

Полноводие во водотеците на Пелистер, Лак Поток и Црвена Река од кои Јавното претпријатие „Водовод“ црпи вода, соопштија надлежните. Водата надојде со обилните дождови кои врнат деновиве и засега позитивно влијае во однос на сушниот период од претходно.

 

 

I R multi 1610275022681

I R multi 1610275022713

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани