Велигденски концерт на учениците од Музичкото училиште во Битола од класата на професорот Зоран Маневски

Мај 01, 2021

Вљубеници во виолината од Државното музичко училиште во Битола со концерт ја споделуваат радоста од Христовото Воскресение.Ученици по виолина од класата на проф. Зоран Маневски и пијано придружба од проф. Марија Јошевска вработени во Државното музичко училиште во Битола подготвија музичка програма. Тие се снимија и концертот го постираа на Јутуб а со голема љубов го посветија на најголемиот Христијански празник Велигден. Христос Воскресе

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани