Webp.net gifmaker

Груевски-Нов пат, канализација и водовод за село Брусник

Јуни 01, 2021

 

На денешната седница на Советот на Општина Битола е донесена одлука да се започне постапка за изградба на патот за с.Брусник.
-Нов пат, канализација и водовод. Парите се обезбедени од Министерството за локална самоуправа и Општина Битола.
Вкупна инвестиција од 9.000.000 денари, најави претседателот на Советот Валентин Груевски.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани