Во Битола денеска измерени 37 степени, горештините продолжуваат и во следните денови

Јули 24, 2022

24.07.2022 год. МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во 0С)

24 Попова Шапка, 29 Крушево, 30 Маврови Анови, Лазарополе, 34 Охрид, Берово, 35 Крива Паланка, Прилеп, 36 Претор, 37 Тетово, Битола, Виница, 38 Штип, 39 Скопје, Струмица, 41 Демир Капија, 42 Гевгелија.
 
Времето утре: Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура с еочекува да го достигне 36 степен. 
 
295569567 445079807629904 9061063525328796828 n
 
И во следните денови нашето подрачје ќе биде под влијание на топол бран со високи утрински и дневни температури. Нестабилност на повеќе места со пороен дожд и грмежи се очекува во среда и четврток во попладневните часови.
 
извор: УХМР
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани