Webp.net gifmaker

Маж се бори за живот, двајца други се тешко повредени откако возило излетало од патот кај Кукуречани

Јули 08, 2020

 

Едно лице се бори за живот, и е пренесено на КАРИЛ, друго е со тешки телски повреди, и трето со телесни  поврди откако автомобил излетал од патот на крстосницата кај селото Кукуречани. 

Сообраќајката се случила синоќа кај 21 часот и 25 минути, на патот А3 кај Кукуречани кога патничко моторно возило опел инсигнија со битолски регистарски таблички управувано од С.Н 22 години од селото Могила излетало од патот.

-Возачот се здобил со телсни повреди, двајцата сопатници, Л.А 21од Могила се здобил со тешки повреди и е задржан на лекување, додека Д.Н 28 години  се здобил со тешки телесни повреди опасни по живот и е задржан на КАРИЛ, потврдија од СВР Битола за Апла.мк 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани