Webp.net gifmaker

БТ Прес

Независната листа на кандидати за советници на Општина Битола со носителот Габриела Илиевска одржа јавна дебата за бездомните животни и домашни миленици. Во дебатата со свои размислувања се вклучија претставници…
Нема ништо поважно од нашите деца, внуци, од нашата младина. Како локална самоуправа предводена од СДСМ и коалиционите партнери, во иднина мора да го дадеме својот максимум младоста да ни…
Претставници на независната кандидатска листа за советници во Советот на Општина Битола со носителот Габриела Илиевска, денес остварија средба со Здружението за угостителство и туризам „Клуб Енаф“-Битола. Средбата беше на…
Поранешната касарна, а сега веќе новата населба Златен рид ќе доживее градежна експанзија, вети Зоран Илиоски кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ.  -Овде ќе продолжиме да создаваме услови за нови колективни…
ВМРО-ДПМНЕ ја прими пораката од битолчани дека во својата работа треба да обрне повеќе внимание на Битола, изјави пратеникот Илија Димовски, кој денес на Широк Сокак одржа прес конференција, претставувајќи…
На почетокот сме на кампања за едни од најважните избори во историјата на независна Македонија. Избори на кои прво ќе гласате за себе, своето семејство, својата улица, соседството и визијата…
Страница 10 од 10

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани