„Водовод“-Заврши последната фаза од реконструкција на водоводната мрежа во населба Долно Оризари

Јуни 14, 2022
Заврши последната фаза од реконструкција на водоводната мрежа ф 63мм. со должина од 100 метри во населба Долно Оризари.
Со овој зафат се исклучени старите поцинкувани цевки и во употреба е ставена нова водоводна инсталација, информираше ЈКП Водовод Битола .
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани