ЕЛЕМ со честитка за 28 Август, Денот на рударите

Август 26, 2018

ЕЛЕМ на своите вработени рудари во РЕК Битола и Осломеј им го честита Денот на рударите-28 Август.

Рударите се една од најважните алки во оваа компанија во процесот на производство на електрична енергија, токму затоа нивната професионална преданост, одговорност и одважност се исклучително важни и треба да ги следат сите вработени во ЕЛЕМ за уште поголеми успеси на нашата општествено одговрно компанија.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани