Утре прекин во водоснабдувањето на улиците „Васко Карангелевски“ и дел од „Игнат Атанасовски“

Август 11, 2021

ЈКП Водовод ги известува своите корисници дека во текот на утрешниот ден (12.08.2021) ќе има прекин во водоснбдувањето на ул. Васко Карангелевски и дел од ул. Игнат Атанасовски.

Екипите на ЈКП Водовод ќе работат непрекинато за побрзо санирање на дефектот, соопштија од претпријатието. 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани