АКТУЕЛНО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

Мај 13, 2022

 

Денес кон крајот на денот ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. 
Утре на повеќе места, а во недела претежно во западните делови времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.
 
Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и услови за појава на град.
 
 Во почетокот на следната седмица ќе има преодно стабилизирање со пораст на температурата.
 
Извор: УХМР
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани